Epilacja laserowa czy depilacja woskiem
Medycyna estetyczna a przeciwwskazania
Mezoterapia mikroigłowa,korzyści zabiegu
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze i powszechnie stosowane. Nie można się temu specjalnie dziwić. Pozwalają szybko i trwale poprawić wygląd, a tym samym ogólne samopoczucie. Skutecznie korygują defekty urody o przeróżnym podłożu. Co najważniejsze, są małoinwazyjne i nie mają charakteru chirurgicznego. Zabiegom medycyny estetycznej może się poddać niemal każdy, bez względu na płeć, czy wiek. Każdy zabieg jest bowiem dobierany do potrzeb konkretnego pacjenta i stanu jego skóry. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej powinno się wykonywać w ciągu całego roku. Są bowiem takie procedury, których należy unikać latem. Co więcej, choć medycyna estetyczna uważana jest za bezpieczną, to jednak mogą się pojawić przeciwwskazania do korzystania z zabiegów oferowanych przez tę dyscyplinę.
Zabiegi medycyny estetycznej należą do bezpiecznych, a działania niepożądane w wyniku ich wykonania, zdarzają się niezwykle rzadko. Niemniej niosą za sobą pewne ryzyko wystąpienia powikłań. Zwłaszcza jeżeli w wywiadzie przeprowadzanym z pacjentem przed zabiegiem pojawiają się wyraźne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Mogą to być między innymi problemy wynikające ze stanu zdrowia. Należą do nich: nowotwory, niewyregulowana cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, epilepsja, zaburzenia hormonalne. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest również okres ciąży i karmienia. Poważną przeszkodą do ich wykonania są również stany zapalne skóry. Zakażenia bakteryjne i wirusowe, a także inne poważne zmiany dermatologiczne, najczęściej dyskwalifikują pacjenta do przeprowadzenia tego rodzaju procedur. Wyjątkiem jest uzyskanie pozwolenia od lekarza specjalisty, u którego się on leczy. Jego zgoda umożliwia wykonanie takiego zabiegu.
Wśród przeciwwskazań do wykonania niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest przyjmowanie niektórych leków. Farmakoterapia często uniemożliwia przeprowadzenie procedur z wykorzystaniem lasera. Leki przeciwzakrzepowe, sterydy, medykamenty o działaniu fotouczulającym, a także zioła o podobnym działaniu, są wyraźnym przeciwwskazaniem do laseroterapii. Również nadwrażliwość na składniki używane w trakcie zabiegów medycyny estetycznej jest poważną przeszkodą do ich wykonania. Niektóre substancje stosowane w procedurach iniekcyjnych mogą bowiem spowodować reakcję alergiczną. Skłonność do alergii może więc wykluczyć możliwość przeprowadzenia u pacjenta zabiegów medycyny estetycznej.
Nowoczesna medycyna estetyczna daje pacjentom ogromne możliwości poprawy swojego wyglądu i podniesienia jakości życia. Aby procedury z nią związane były w pełni bezpieczne i przyniosły oczekiwane efekty, przed ich zastosowaniem zawsze jest konieczna konsultacja ze specjalistą. Szczegółowy wywiad z pacjentem jest niezbędny, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania konkretnego zabiegu, a tym samym uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych.
Epilacja laserowa to jedna z najefektywniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg jest bezbolesny, dlatego będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na ból. Ten rodzaj depilacji będzie również świetną alternatywą dla tradycyjnych metod usuwania włosków, po których mogą się pojawić nieprzyjemne dolegliwości w postaci bolesnych podrażnień skórnych, stanów zapalnych skóry, a nawet wrastających się włosków. Epilacja laserowa jest niezwykle skutecznym i bezbolesnym zabiegiem. Pozwala długotrwale pozbyć się zbędnego owłosienia i uzyskać idealnie gładkie ciało. Jest nieporównywalnie bardziej efektywna, a przede wszystkim znacznie przyjemniejsza niż depilacja woskiem.
Istnieje wiele sposobów, aby się pozbyć zbędnego owłosienia. Najprostszym z nich jest golenie. Choć metoda ta pozwala błyskawicznie pozbyć się włosków, to niestety równie szybko one odrastają. Co więcej, użycie maszynki do golenia bardzo często powoduje nieprzyjemne podrażnienie skóry. Nierzadko po goleniu pojawiają się bolesne krostki, a szybko odrastające włoski potrafią się wrastać. Znacznie mniej problemów sprawia depilacja woskiem. Jednak i ta metoda nie jest pozbawiona wad. Choć pozwala długotrwale pozbyć się owłosienia, a odrastające włoski są znacznie cieńsze i delikatniejsze, to niestety sam zabieg jest dość bolesny. Co więcej, może powodować podrażnienia skórne. Tych problemów nie ma w przypadku zastosowania epilacji laserowej. Wiązka lasera dociera do mieszka włosowego, uszkadza go, przez co stopniowo traci on zdolność wytwarzania włosków. Aby jednak uzyskać trwały efekt, zabieg epilacji laserowej należy powtórzyć kilkukrotnie.
Jeśli marzysz o idealnie gładkiej skórze pozbawionej mało estetycznego owłosienia, a co więcej, chcesz trwale pozbyć się niechcianych włosków, epilacja laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Ten wyjątkowo skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej daje długotrwałe efekty, jakich nie osiągnie się, stosując inne metody depilacji.
Epilacja laserowa ma mnóstwo zalet: umożliwia usunięcie zbędnych włosków z każdej partii ciała, nie powoduje skutków ubocznych, pozwala trwale i bezboleśnie pozbyć się owłosienia, zapewnia idealnie gładką skórę. Skuteczność epilacji laserowej jest niezwykle wysoka. Aby jednak zabieg przyniósł oczekiwane efekty, moc laser oraz czas naświetlania musi być indywidualnie dostosowany do koloru włosków i karnacji osoby poddającej się epilacji.
Epilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym dla zdrowia, niemniej przed jej wykonaniem należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Przede wszystkim trzeba unikać wszelkiego rodzaju podrażnień skórnych. Skaleczenia, otarcia i zadrapania są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Przed jego wykonaniem należy również zrezygnować z opalania. Korzystanie z solarium także nie jest wskazane, podobnie jak gruboziarniste peelingi i inne, intensywnie działające kosmetyki.
Aktualności
Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów rewitalizacji skóry. Jest doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Poprzez drobne nakłucia skóry wykonywane przy pomocy specjalnej głowicy zaopatrzonej w mikro igły, dochodzi do mikrourazów tej tkanki. Stymulują one komórki skóry do naturalnych procesów regeneracyjnych. Co więcej, mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanej perforacji naskórka. W wyniku jego nakłuwania powstaje sieć mikro kanalików, które umożliwiają wprowadzenie w głąb skóry aktywnie działających na nią substancji.
Drobne zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności to wyraźne oznaki starzenia się skóry. Mezoterapia mikroigłowa twarzy to zabieg, dzięki któremu można efektywnie pozbyć się tego rodzaju problemów i szybko przywrócić skórze jej młodzieńczy wygląd. Wskazań do jej wykonania jest jednak znacznie więcej. To metoda polecana przy przebarwieniach i nierównomiernym kolorycie skóry. Mezoterapię mikroigłową stosuje się także w celu zminimalizowania blizn potrądzikowych, czy też do zmniejszenia widoczności porów. Jest także niezwykle skuteczna przy rozstępach. W wyniku zastosowania tego zabiegu następuje szybka rewitalizacja skóry. Pobudzone zostają procesy naprawcze tej tkanki, zwiększa się także produkcja kolagenu i elastyny. Na skutek tych działań zdecydowanie poprawia się struktura skóry, a co się z tym wiąże, jej wygląd.
Mezoterapia mikroigłowa to wysokoefektywny zabieg, który daje mnóstwo korzyści. Pierwszych efektów można się spodziewać bezpośrednio po zabiegu, a zdecydowana poprawa kondycji skóry staje się widoczna w ciągu kilku kolejnych tygodni. W miarę upływu czasu postępuje proces rewitalizacji i regeneracji skóry, co przekłada się na jej wygląd. Zabieg mezoterapii mikroigłowej daje bardzo dobre efekty: ujędrnia, uelastycznia i liftinguje skórę, poprawia jej strukturę, wyrównuje koloryt i rozjaśnia przebarwienia, poprawia nawilżenie i ukrwienie skóry, pomaga pozbyć się blizn i innych niedoskonałości cery.
Zabieg mezoterapii igłowej jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnych przygotowań. Mogą się mu poddać osoby w każdym wieku, jeśli tylko istnieją wskazania do jego wykonania. Mezoterapia jest zabiegiem o niskim stopniu bolesności, dzięki czemu najczęściej wykonuje się go bez znieczulenia. Może jednak powodować drobny dyskomfort, zwłaszcza u osób wrażliwych na ból. Zastosowanie środka znieczulającego zniweluje nieprzyjemne doznania i zapewni optymalny komfort podczas trwania zabiegu. Co ważne, należy się spodziewać, że bezpośrednio po zabiegu może się pojawić obrzęk, zaczerwienienie, delikatne zasinienia, jak i mało estetyczne ślady po nakłuciach. Jest to normalna reakcja skóry i raczej nie uda się uniknąć tego rodzaju zmian. Na szczęście skutki zabiegu szybko znikają i zwykle już po 2-3 dniach stają się zupełnie niewidoczne. W razie potrzeby można je zamaskować makijażem.